Termomodernizacja to ogół przedsięwzięć wykonanych w celu maksymalnego ograniczenia zapotrzebowania na energię wykorzystywaną do ogrzewania (a latem – chłodzenia). Termomodernizacja obejmuje zmiany zarówno w systemach ogrzewania i wentylacji, jak i strukturze budynku oraz instalacjach doprowadzających ciepłą wodę.

…to nie tylko wygląd ale i oszczędności

Proces termomodernizacji wykonujemy w sposób kompleksowy, wykorzystując najnowsze zdobycze technologiczne wykorzystywane w budownictwie. Ponadto nasi klienci mogą liczyć na naszą pomoc w zakresie pozyskania finansowania inwestycji. Najczęściej przeprowadzane przez nas działania w zakresie termomodernizacji to:

docieplanie ścian zewnętrznych i stropów
wymiana stolarki okiennej
wdmuchiwanie wełny
wymiana lub modernizacja źródeł ciepła
rekuperacja czyli wentylacja mechaniczna połączona z odzyskaniem ciepła
kompleksowe wykończenie obiektu wewnątrz i na zewnątrz
wymiana źródeł światła

Gwarantujemy możliwość przeprowadzenia audytu energetycznego, przed rozpoczęciem prac. Polega on na zbadaniu budynku i określeniu, jakie prace należy wykonać, by osiągnąć zamierzony cel. Audyt taki zabezpiecza m.in. przed wykonaniem prac zbędnych lub takich, które przyniosą zbyt mały pożytek w stosunku do ceny.

Co daje termomodernizacja budynku?

Najważniejszym efektem docieplania budynków jest spadek ich zapotrzebowania na energię, a tym samym zmniejszenie kosztów eksploatacji. Właściwa izolacja budynku podnosi też komfort zamieszkania: jesienią i zimą jest w nim cieplej, a latem chłodniej. Nawet jeśli prace nie obejmą wymiany ogrzewania, ocieplanie budynku zawsze sprzyja środowisku naturalnemu, jeżeli przez to zmniejsza się emisja szkodliwych substancji (np. z komina elektrociepłowni, która może pracować z mniejszą mocą, bo zapotrzebowanie na ciepło spada). Docieplenie budynków podnosi z reguły ich walory estetyczne, ponieważ ściany pokryte np. warstwą styropianu tynkuje się na nowo.

Prawidłowa izolacja oraz ocieplenie budynku wiąże się z redukcją kosztów. Nowoczesne budownictwo uwzględnia już na etapie projektowania zastosowanie optymalnego systemu izolacyjnego. Dzięki niemu dostarczana do budynku energia nie jest bezpowrotnie marnowana, a mieszkańcy płacą mniej za ciepło (a niekiedy i klimatyzację). Metody dociepleń są różne, ale najbardziej powszechne jest użycie styropianu jako zwartej warstwy izolacyjnej.

Ocieplenie stropów jest końcowym etapem prac termomodernizacyjnych. Dokładność prac izolacyjnych stanowi klucz do sukcesu jakim jest obniżenie kosztów eksploatacji budynków.

Dobre ocieplenie dachu jest jednym z najistotniejszych elementów energooszczędnego domu. Niezaizolowane połacie dachowe mogą się bowiem przyczyniać do utraty nawet 30% ciepła, co automatycznie przekłada się na zwiększone zużycie gazu czy oleju opałowego potrzebnego do ogrzewania budynku.

Odpowiednio wykonane docieplenie stropodachu izoluje pomieszczenia od nagrzewającego się latem dachu i znacznie ogranicza utratę ciepła w miesiącach zimowych. Właściwa ochrona przed ucieczką ciepła przez dach pozwala nie tylko cieszyć się podwyższonym komfortem budynku, lecz także znacznie obniża koszty jego utrzymania

Obecnie Polska zaliczana jest do unijnych liderów w zakresie poprawy efektywności wykorzystania energii do ogrzewania mieszkań. Spowodowane jest to przede wszystkim wprowadzeniem energooszczędnych technologii budowlanych i rosnącym zapotrzebowaniem na ciepłe i tanie w eksploatacji domy i mieszkania. My gwarantujemy również pomoc w zakresie pozyskania finansowania inwestycji.

Nasza przykładowe realizacje

CCHP ENERGIA

Dowiedz się więcej

Zapytaj naszego doradcę!

Umów się na bezpłatną konsultację, NAPISZ lub ZADZWOŃ